sreda, 17 julija, 2024
25.8 C
Kamnik
25.8 C
Kamnik
sreda, 17 julija, 2024
25.8 C
Kamnik
sreda, 17 julija, 2024
25.8 C
Kamnik
sreda, 17 julija, 2024
DomovŠportIvana, Ana in Rok plavali za slovensko reprezentanco

Ivana, Ana in Rok plavali za slovensko reprezentanco

Ta konec tedna so se najboljši kadeti in mladinci v Beogradu udeležili tradicionalnega četveroboja, na katerem so poleg ekipe iz Slovenije sodelovale še ekipe iz Hrvaške, Bosne in Hercegovine ter Srbije.


Četveroboj teh štirih reprezentanc je tradicionalno tekmovanje, kjer v ospredju niso osebna priznanja, ampak zbiranje točk za ekipo, saj je osnovni namen tekme vzpostaviti ekipni duh, navijanje, druženje z vrstniki, pa tudi motivacijo za delo plavalcev vse leto, da se uvrstijo v ekipo.

Za vsako reprezentanco lahko nastopita dva plavalca na disciplino. V vsaki disciplini tako tekmuje osem plavalcev, točkovanje pa se porazdeli tako: prvo mesto prinese 11 točk, drugo 9, tretje 7 in tako naprej do 8. mesta, ki reprezentanci prinese 1 točko. S tem načinom točkovanja je za ekipo pomemben prav vsak tekmovalec, ki s svojim nastopom prinese točke ekipi.

Rok Vejnovič, Ivana Lukan in Ana Avbelj, člani plavalnega kluba Calcit Kamnik, so s svojo udeležbo dosegli naslednje rezultate:

ČETVEROBOJ PLAVANJE BEOGRAD
Foto: Miha Potočnik

V prvem delu (od treh) sta uvrstitve zabeležila Rok 1. mesto 1500 m prosto kadeti, Ivana 4. mesto 50 m prsno kadetinje. 

Drugi del Rok 1. mesto na 800 m prosto in 2. mesto 200 m delfin, Ivana 3. na 100 m prsno.

V zadnjem, tretjem delu Rok dvakrat prvi na 400 m mešano in 400 m prosto, Ivana 3. mesto 200 m prsno, Ana v isti disciplini 6. mesto.

Točke za slovensko ekipo, ki se je skupno uvrstila na odlično drugo mesto, so zbirali:

Mladinci: Žan Podržavnik (FR), Nikola Tin Kocić (RL), Tilen Maček (TK), Maks Kastigar (LL), Krištof Ajdan Razpotnik Vrtačnik (LL), Taj Zupančič (RT), Maj Pribac (BP), Val Benčič (BP), Tian Zupanič (BM), Svit Popović (RL), Gašper Vrbinc (TOR), IsmarČatić (IL), Matic Bizjak Jambrović (VV), Taj Majcen (ŠDD), OdonKerec (IL)

Mladinke: Hana Sekuti (FR), Nija Gerdej (FR), Tinkara Lipovec (RAD), Katarina Gnamuš Šlebnik (FR), Ema Čerin (OL), Lana Kokot (FR), Zoja Šiler Klemenčič (TK), Alina Lozar (TK), Lena Fortuna (LL), Neli Škaper (RR)

Kadeti: Rok Vejnovič (KA), Filip Podobnik (OL), Lovro Ćirović (RR), Teo Starc (RR), Lan Koritnik (IL), Enej Mešić (OL), Maj Krdžalić (RL), Tanej Čadež (LL), Nik Markač (FR), Jani Regvat (BM), Miha Princl (VV)

Kadetinje: Iza Bricelj (OL), Eva Urbančič (OL), Ivana Lukan (KA), Ema Menoni (CK), IsabelaStrojanšek (OL), Klara Pureber (OL), Emma Krevs (TK), Mia Abutović (LL), Ana Avbelj (KA), Ema Vrbinc (TOR), Lana Poje Mihelič, Zara Podržavnik (FR), Lina Maltarič (BM), Zala Mojsilovič Meznarič (PAK)

Matjaž Spruk

SORODNI ČLANKI

VREME

Kamnik
clear sky
25.8 ° C
27 °
24.2 °
75 %
1.9kmh
6 %
sre
30 °
čet
30 °
pet
31 °
sob
29 °
ned
31 °

SLEDITE NAM NA

Najbolj brano

DomovŠportIvana, Ana in Rok plavali za slovensko reprezentanco

Ivana, Ana in Rok plavali za slovensko reprezentanco

Ta konec tedna so se najboljši kadeti in mladinci v Beogradu udeležili tradicionalnega četveroboja, na katerem so poleg ekipe iz Slovenije sodelovale še ekipe iz Hrvaške, Bosne in Hercegovine ter Srbije.


Četveroboj teh štirih reprezentanc je tradicionalno tekmovanje, kjer v ospredju niso osebna priznanja, ampak zbiranje točk za ekipo, saj je osnovni namen tekme vzpostaviti ekipni duh, navijanje, druženje z vrstniki, pa tudi motivacijo za delo plavalcev vse leto, da se uvrstijo v ekipo.

Za vsako reprezentanco lahko nastopita dva plavalca na disciplino. V vsaki disciplini tako tekmuje osem plavalcev, točkovanje pa se porazdeli tako: prvo mesto prinese 11 točk, drugo 9, tretje 7 in tako naprej do 8. mesta, ki reprezentanci prinese 1 točko. S tem načinom točkovanja je za ekipo pomemben prav vsak tekmovalec, ki s svojim nastopom prinese točke ekipi.

Rok Vejnovič, Ivana Lukan in Ana Avbelj, člani plavalnega kluba Calcit Kamnik, so s svojo udeležbo dosegli naslednje rezultate:

ČETVEROBOJ PLAVANJE BEOGRAD
Foto: Miha Potočnik

V prvem delu (od treh) sta uvrstitve zabeležila Rok 1. mesto 1500 m prosto kadeti, Ivana 4. mesto 50 m prsno kadetinje. 

Drugi del Rok 1. mesto na 800 m prosto in 2. mesto 200 m delfin, Ivana 3. na 100 m prsno.

V zadnjem, tretjem delu Rok dvakrat prvi na 400 m mešano in 400 m prosto, Ivana 3. mesto 200 m prsno, Ana v isti disciplini 6. mesto.

Točke za slovensko ekipo, ki se je skupno uvrstila na odlično drugo mesto, so zbirali:

Mladinci: Žan Podržavnik (FR), Nikola Tin Kocić (RL), Tilen Maček (TK), Maks Kastigar (LL), Krištof Ajdan Razpotnik Vrtačnik (LL), Taj Zupančič (RT), Maj Pribac (BP), Val Benčič (BP), Tian Zupanič (BM), Svit Popović (RL), Gašper Vrbinc (TOR), IsmarČatić (IL), Matic Bizjak Jambrović (VV), Taj Majcen (ŠDD), OdonKerec (IL)

Mladinke: Hana Sekuti (FR), Nija Gerdej (FR), Tinkara Lipovec (RAD), Katarina Gnamuš Šlebnik (FR), Ema Čerin (OL), Lana Kokot (FR), Zoja Šiler Klemenčič (TK), Alina Lozar (TK), Lena Fortuna (LL), Neli Škaper (RR)

Kadeti: Rok Vejnovič (KA), Filip Podobnik (OL), Lovro Ćirović (RR), Teo Starc (RR), Lan Koritnik (IL), Enej Mešić (OL), Maj Krdžalić (RL), Tanej Čadež (LL), Nik Markač (FR), Jani Regvat (BM), Miha Princl (VV)

Kadetinje: Iza Bricelj (OL), Eva Urbančič (OL), Ivana Lukan (KA), Ema Menoni (CK), IsabelaStrojanšek (OL), Klara Pureber (OL), Emma Krevs (TK), Mia Abutović (LL), Ana Avbelj (KA), Ema Vrbinc (TOR), Lana Poje Mihelič, Zara Podržavnik (FR), Lina Maltarič (BM), Zala Mojsilovič Meznarič (PAK)

Matjaž Spruk

SORODNI ČLANKI

VREME

Kamnik
clear sky
25.8 ° C
27 °
24.2 °
75 %
1.9kmh
6 %
sre
30 °
čet
30 °
pet
31 °
sob
29 °
ned
31 °

SLEDITE NAM NA

Najbolj brano