V drugi polovici avgusta so drevesa ob poučni gozdni poti Blata Mlake dobila prav posebni okras. Za kratek čas so dobila obraze, ki simbolizirajo Lešija ali lesnika, ki je v slovanski mitologiji bil gozdni duh, duh drevesa, ki varuje živali in gozd.
Lešije je ustvarjalo 22 mladih umetnikov pod vodstvom Neje Mete Rojc iz društva Terra Anima. Skupaj so ustvarili 37 obrazov iz gline, nabrane v okoliških močvirjih, ki bodo na ogled, dokler jih ne bo spral dež. »Z razstavo želimo sporočiti, da drevo ni zgolj les, ampak starodavno bitje z nedoumljivo modrostjo. Naši predniki so v drevesu videli pomanjšano podobo celotnega ustroja sveta, nudil jim je stik z bogovi, onstranstvom in predniki. Drevo je simboliziral enega najpomembnejših elementov v njihovem verovanju. Ni zaman, da tudi beseda zdravje izhaja iz besede drevo. Številne kulture so v drevesih prepoznale posebne energije, jim pripisovale pomen in določale, da drevesa predstavljajo domovanje posebnim bitjem. To vedenje se prebuja tudi v našem času, ko prepoznavamo različne energije ter zdravilne lastnosti dreves in se k njim obračamo po pomoč,« so pomen dreves nekoč razložila dekleta iz društva Terra Anima.
Slavnostna otvoritev, pospremljena z glasbo in plesom, je potekala 21. avgusta. Osem dni kasneje so tudi izvedli vodenje po razstavi. Prejeli so številne odzive. »Najbolj pozitivno presenečajo odzivi mladih. Veliko se jih je tudi zavezalo, da bodo drevesom v domačem gozdu naredili drevesne obraze in s tem morda zaščitili ogrožena drevesa,« so še sporočili iz društva.