DomovAktualnoPo več kot dvajsetih letih nošenja po stopnicah je Indira dobila dvigalo

Po več kot dvajsetih letih nošenja po stopnicah je Indira dobila dvigalo

Več kot dvajset let je Iso Radić svojo hčerko Indiro nosil po stopnicah v tretje nadstropje bloka na Cesti 27. julija v Kamniku. Z leti je postajalo vse bolj jasno, da tako ne bo moglo iti v nedogled. Ker primernega pritličnega stanovanja ni bilo na voljo, je edina realna rešitev postala vgradnja dvigala. Pri zbiranju sredstev smo pomagali tudi mi, in sicer na Dobrodelnem pohodu na Sv. Primožu.


Zbiranje se je začelo pred približno tremi leti, ko je Radić svojo stisko predstavil županu Občine Kamnik Mateju Slaparju. Takrat so s pomočjo oddaje Tednik na RTV Slovenija, Karitasa in številnih donatorjev iz vse Slovenije zbrali približno 30.000 evrov. A prvotni projekt zunanjega dvigala je bil ocenjen na okoli 120.000 evrov, zato zbrana sredstva niso zadostovala.

Projekt je dobil novo možnost, ko je upravljanje stavbe prevzel Dejan Perčič. Ob pregledu dokumentacije so začeli iskati izvedbeno primernejšo rešitev in jo našli v notranjem dvigalu. Ta odločitev je investicijo skoraj prepolovila ter omogočila, da je projekt po številnih zapletih vendarle postal izvedljiv.

Pri projektu so sodelovali Občina Kamnik, Karitas, donatorji, stanovalci, upravnik in drugi posamezniki, ki so pomagali, da se je prvotna ideja uresničila. Del sredstev pa smo zbrali tudi na Dobrodelnem pohodu na sv. Primož. Končna vrednost projekta je bila 60.000 evrov.

Na slovesnosti ob svečani predaji dvigala se je Iso Radić zahvalil vsem, ki so prispevali k izgradnji dvigala.»Rad bi se od srca zahvalil predvsem županu Mateju Slaparju s sodelavkami in sodelavci, donatorjem in vsem, ki so prispevali iz cele Slovenije, da se je to dvigalo naredilo in da ima moja hčerka lažji dostop. Še enkrat se iz srca zahvaljujem vsem,« je povedal Radić.

Župan Matej Slapar je poudaril, da je bila pot do cilja zahtevna, a je projekt uspel zaradi vztrajnosti in sodelovanja številnih ljudi. Posebej se je zahvalil oddaji Tednik RTV Slovenija, Župnijski Karitas Kamnik, Slovenski Karitas, podjetju IR Image oziroma Modrim novicam, Zavodu za turizem in šport Kamnik, Deželaku Junaku, upravniku Dejanu Perčiču ter stanovalcem bloka.

Upravnik Dejan Perčič je pojasnil, da so ob prevzemu upravljanja prejeli idejni načrt za zunanje dvigalo, vendar se je kmalu pokazalo, da takšna rešitev finančno ni dosegljiva. »Iskali smo rešitve in na koncu prišli do tega, da smo vgradili notranje dvigalo. S tem smo investicijo skoraj za polovico znižali,« je dejal Perčič.

»Takrat je projekt postal realna možnost za izvedbo. Stisnili smo skupaj, z donatorji zbrali še preostanek denarja, velik del pa ste prispevali tudi stanovalci. Danes smo lahko ponosni in hvaležni, da smo to zgodbo kljub vsem preprekam pripeljali do cilja,« je dejal Slapar.

Najbolj ganljiv trenutek slovesnosti, ki jo je povezovala Barbara Božič, je bil govor Indire, ki se je zahvalila vsem, ki so pomagali pri uresničitvi projekta. »Hvala še v mojem imenu. Rada bi se zahvalila vsem osebam, še posebej županu in, kot je omenil oče, mi bo to dvigalo zelo, zelo olajšalo življenje. In ne samo meni, ampak tudi vsem mojim sostanovalcem. Hvala še v mojem imenu in rada bi se zahvalila vsem stanovalcem,« je povedala Indira.

SLEDITE NAM NA

Zadnje novice