29.5 C
Kamnik
DomovŠportRok Vejnovič odličen v Zagrebu

Rok Vejnovič odličen v Zagrebu

Rok Vejnovič dosegel odlične rezultate na letošnjem tradicionalnem 51. mednarodnem plavalnem mitingu Mladost 2023, ki je potekal v soboto in nedeljo, 11. in 12. novembra, na bazenu ŠP Mladost v Zagrebu.

Miting Mladi 2023 predstavlja enega izmed najzanimivejših plavalnih tekmovanj in gosti veliko število tekmovalcev, poleg nastopov vseh domačih reprezentantov, nastopajo plavalke in plavalci iz tujine.

Rok Vejnovič iz kamniškega plavalnega kluba je prvi dan tekmovanja v kadetski kategoriji osvojil 3. mesto, absolutno je dosegel 7. mesto v disciplini 400 m mešano. Na 200 m prsno je osvojil 2. mesto med kadeti in 12. mesto v absolutni konkurenci. Drugi dan tekmovanja je v disciplini 200 m mešano osvojil 3. mesto med kadeti. V absolutni konkurenci je zasedel odlično 10. mesto. V finalnem nastopu v disciplini 200 m hrbtno je osvojil 3. mesto v kadetski konkurenci, skupno pa odlično 9. mesto v absolutni konkurenci.