Na zadnji dan januarja je v garažo Prostovoljnega gasilskega društva Komenda parkiralo novo moderno gasilsko vozilo. Vozilo je z nadgradnjo vredno več kot 400.000 evrov.
Zelo pomembna odlika vozila Man, nadgradnjo je opravilo podjetje Rosenbauer, je kar 10.000 litrov prostorna cisterna za vodo, ki našim prostovoljnim gasilskim enotam prinaša dodatno dimenzijo pri spopadanju s požari.
V Občini Komenda so v zadnjih treh letih intenzivno vlagali v modernizacijo komendskih gasilskih društev. Lani je občina PGD Moste priskrbela novo gasilsko vozilo, PGD Križ pa je prejelo šasijo za novo gasilsko vozilo, ki ga letos čaka še nadgradnja.