Leta 2007 so v okviru Kulturnega društva Groblje ustanovili Folklorno skupino Groblje. Svojo 15. obletnico ustanovite so skupaj s prijateljskimi društvi praznovali v svojem domačem kulturnem domu na Grobljah. Poleg domačega folklornega društva so nastopili še domžalski rogisti, moška vokalna skupina Adam Ravbar, ljudske pevke in Veteranska folklorna skupina Bela Krizantema. Prireditev sta povezovala Draga Jeretina – Anžin in Tone Jurečič.
Folklorno društvo Groblje je od leta 2015 samostojno in je lani dobilo status nevladne organizacije na področju kulture. V društvu je 50 članov, ki se udejstvujejo v treh skupinah: folklorna, godčevska in pevke ljudskih pesmi. Plesalci prihajajo večinoma iz domžalske občine in so na začetku svojega delovanja plesali predvsem gorenjske ljudske pesmi, a kasneje so na oder postavili še prekmurske, koroške in dolenjske plese.
Zbrali so že več kot 250 nastopov doma in v tujini ter so tudi člani uglednega mednarodnega festivala od Celja do Žalca. Vsako leto organizirajo tradicionalni mednarodni folklorni večer V Grobljah kot nekoč. Za mlade prirejajo folklorne delavnice in otroški festival Pleši, pleši črni kos. Organizirajo tudi romarski shod k sv. Notburgi.
Na svoj praznik so zapeli ljudsko pesem in zaplesali po en ples (Preljuba mi soseda, Ovbe, ovbe gvavca moja, Prvi rej, Dere sen jas mali bija) iz prej omenjenih slovenskih pokrajin, seveda so plesali v značilnih nošah. Za folklorne plesalce je petje zelo pomembno, zato ne čudi, da so v letu 2020 tri njihove članice ustanovile trio. Zapele so tudi včeraj. Vsem dobro poznane ljudske pesmi so zapeli še pevci moške vokalne skupine Adam Ravbar, ki spada pod okrilje Kulturnega društva Groblje.
Domžalski rogisti, ki na lovske rogove igrajo že 30 let, so prireditev odprli in zaključili z igranjem melodije fanfar. Skozi leta svojega ustvarjanja so postali pravi ambasadorji slovenske lovske kulture doma in po svetu. Čez Trojane so na grobeljske odre prišli zaplesat člani Veteranske folklorne skupine Bela Krizantema. Njihov moto je Ne plešeš več, ker si star, ampak postaneš star, ko nehaš plesati, zato ni čudno, da so občinstvo navdušili s plesom Bergl tanc, ki so ga zaplesali kar s pomočjo bergel. Zaplesali so še ples, posvečen ženam za osmi marec.
Kot se za praznovanje obletnice folklorne skupine spodobi, so na koncu podelili priznanja zaslužnim članom in prijateljem društva.
»Anton Košenina ima neprecenljive zasluge za nastanek folklorne skupine Groblje. Ko so pred 14. leti pobudniki nastanka skupine iskali primeren prostor za folklorne vaje je Košenina kot predsednik KS Jarše-Rodica ponudil dvorano kulturnega društva. Folklornike je kot predsednik kulturnega društva Groblje sprejel v sekcijo. Omogočal jim je razvoj, skrbel za stike z občino in za režijo prvih nastopov,« s temi besedami je predsednik folklornega društva dr. Franc Hribovšek Antonu Košenini podelil najvišje društveno priznanje zlato plaketo folklornega društva Domžale.
Maroltova priznanja je podelil Matej Primožič, vodja JSKD OI Domžale, ki je ob tem povedal: »Folklorno društvo Groblje je ena izmed najbolj aktivnih skupin v smislu sodelovanja z JSKD Domžale. Skupaj organiziramo projekte in izobraževanja. Zakoncema Hribovšek za to sodelovanje in celotno prireditev iskrene čestitke. Maroltova priznanja so poklon posameznikom, ki jih bomo danes slišali po imenu in priimku. Obletnice društva so primerna priložnost, da se te ljudi omeni in pohvali.«