V Kamniku je 10. oktobra potekala volilna konferenca Občinskega odbora Demokrati. Anžeta Logarja, na kateri so člani potrdili novo vodstvo ter začrtali nadaljnje delovanje odbora v lokalnem okolju.
Za predsednika Občinskega odbora Demokrati. Anžeta Logarja Kamnik je bil soglasno izvoljen Iztok Artič. Prav tako so bili soglasno izvoljeni člani Izvršilnega odbora. Mandat so prejeli Špela Močnik Artič, Damjan Gladek, Alja Perhoč in Roman Grošelj.
Na prvi korespondenčni seji Izvršilnega odbora, ki je potekala med 1. in 5. novembrom 2025, so bili sprejeti še dodatni sklepi glede funkcij znotraj odbora. Za podpredsednika je bil soglasno izvoljen Damjan Gladek, funkcijo tajnice odbora bo opravljala Špela Močnik Artič, blagajničarka pa je postala Alja Perhoč. Za koordinatorja Občinskega odbora Demokrati. Anžeta Logarja Kamnik, je za občino Komenda bil izvoljen Roman Grošelj.
Napoved javnih tribun
Ob tem so v odboru napovedali tudi javne tribune, namenjenih gospodarstvenikom in širši javnosti. V Kamniku bo javna tribuna potekala v Samostanu Mekinje (Polčeva pot 10, Kamnik) v četrtek, 12. februarja, ob 17. uri. Na njej bodo nastopili Tadej Ostrc, Eva Irgl, Anže Logar, Tine Novak, Mirko Požar in Igor Masten. Razprava bo usmerjena v rešitve v gospodarstvu ter problematiko na področju zdravstva v občini Kamnik, udeleženci pa bodo imeli možnost aktivnega sodelovanja.
Podobno javno tribuno pripravljajo tudi v Komendi. Srečanje bo v sredo, 4. februarja, ob 16. uri v podjetju IMP Pumps (Pod hrasti 28, Komenda – PC Komenda). Na tribuni bodo sodelovali Mirko Požar, dr. Anže Logar, Tine Novak in prof. dr. Senko Pličanič. Teme bodo osredotočene na rešitve v gospodarstvu ter problematiko poslovne cone v Komendi, organizatorji pa poudarjajo, da bo tudi tu predvidena možnost razprave in vključevanja zainteresirane javnosti.