Kamniški župan Matej Slapar je razrešil podžupanjo Romano Učakar, ki je funkcijo opravljala poklicno in bila zadolžena za področje družbenih dejavnosti ter trajnostnega turizma. »Razrešitev je bila sprejeta po tehtnem premisleku glede nadaljnjih prioritet in organizacije dela v občini,« je pojasnil župan, ki je tudi napovedal, da novega podžupana zaradi varčevanja s proračunskimi sredstvi ne bo imenoval.
Romana Učakar pojasnjuje, da so razlogi za razrešitev v razhajanjih glede vodenja občine. »Sama sem zagovornica odprtega odločanja – da se pogovarjamo, da se odločitve sprejemajo v dialogu in da se z javnimi sredstvi upravlja transparentno,« je povedala za Modre novice. Čeprav razrešitev zanjo ni bila povsem nepričakovana, je bila presenečena nad hitrostjo uradne objave. Pričakovala je, da bo občina počakala do konca februarja, vendar je bilo sporočilo za javnost poslano hitro po sprejeti odločitvi.
Svoje politično delovanje bo nadaljevala kot samostojna svetnica v občinskem svetu, kar pomeni, da bo tudi izstopila iz Liste Mateja Slaparja.