V Kamniku so zaključili urejanje Keršmančevega parka, enega osrednjih zelenih prostorov mesta. Prenova park še tesneje povezuje z reko Kamniško Bistrico in naravo ter mu daje več vsebin za vsakdanjo rabo – za sprehod, počitek, druženje in kratek oddih v središču mesta.
V parku so obnovili sprehajalne poti, uredili nove površine za posedanje in druženje, poskrbeli za novo zasaditev dreves ter urejene zelenice. Pomembna novost je tudi dostop do vode, ki je urejen z dvema ploščadama in stopničasto leseno konstrukcijo. Ta ni namenjena le prijetnejšemu stiku z reko, temveč ima tudi pomembno vlogo pri varovanju brežine pred erozijo.
Ureditev Keršmančevega parka je del širšega sklopa, ki obsega še tri počivališča v dolini Kamniške Bistrice: Dedkov pruh, počivališče v soteski Predoselj ter počivališče pri izviru Kamniške Bistrice. Skupaj z že vzpostavljeno infrastrukturo Zelene osi takšne ureditve predstavljajo pomemben potencial za razvoj turističnih produktov in dodatne ponudbe v občini.
Projekt je sofinanciran s strani Evropske unije v okviru Načrta za okrevanje in odpornost.