DomovAktualnoGlasbeno obarvan konec tedna na festivalu Poletje v Kamniku

Glasbeno obarvan konec tedna na festivalu Poletje v Kamniku

Glavni trg v Kamniku je pretekli konec tedna znova zaživel v ritmih glasbe, plesa in poletne energije. Festival Poletje v Kamniku, ki ga drugo leto zapored organizira Občina Kamnik, je kljub muhastemu vremenu in občasnim kapljam dežja na kamniške ulice privabil številne obiskovalce vseh generacij. Pestro festivalsko dogajanje je ponudilo dva nepozabna glasbena večera, ki sta prepletla mogočnost velikega orkestra in pristen izraz lokalnih glasbenih ustvarjalcev.


Spektakel Mestne godbe Kamnik in njenih gostov

Vrhunec koncertnega dogajanja je predstavljal nastop Mestne godbe Kamnik. Orkester, ki s svojo več kot 175-letno tradicijo pomembno soustvarja kulturno podobo mesta, je pod taktirko dirigenta in umetniškega vodje Karima Zajca pripravil koncert z naslovom Trenutek za ples. Obiskovalce so popeljali skozi raznolike glasbene svetove, od filmskih uspešnic in klasik do vročih latino ritmov. Dogajanje se je začelo že pred odrom s skladbama La Bonita in Longstreet Dixie, uvod v uradni del pa sta zaznamovali energični izvedbi 76 Trombones in Great Movie Marches. Pri teh so se godbenikom pridružile članice Društva kamniških mažoretk Veronika. Dolgoletno, kar dve desetletji trajajoče sodelovanje je navdušilo občinstvo, mažoretke pa so s svojo energijo obogatile tudi točko Flashdance.

Sledil je poklon kralju rock’n’rolla s programom A Tribute to Elvis in čustvena izvedba An American Trilogy s solistoma na trobenti in sopran saksofonu. Posebno svežino in novo dimenzijo odrske izraznosti je vneslo prvo sodelovanje s plesno skupino Glam Squad Burlesque. Edina tovrstna slovenska šola, ki umetnost burleske širi od leta 2014, je zbrane očarala v skladbah Sway in El Cubanchero. Glasbeni del je s temperamentnimi ritmi odlično zaokrožila še saksofonska sekcija s točko Saxamba, prireditev pa je z zanimivimi zgodbami in toplim humorjem spretno povezovala Maja Morela Čuk.

Večer intimnih zgodb kamniških ustvarjalcev

Sobotni večer, 20. junija, je bil posvečen domačim glasbenim zasedbam, ki so kljub nevihtnemu vremenu na oder prinesle polno mero iskrenosti in avtentičnosti. Glasbeno potovanje je odprla Klapa Stari grad. Skupina, ki od leta 2019 združuje ljubitelje dalmatinskega večglasnega petja, je na kamniški trg prinesla pridih morja. Sledila sta srednješolca Matej Grilj in Svit Resnik. Z uvodno skladbo Veselo v Kamnik ter prepletom harmonike in klarineta sta hitro osvojila srca obiskovalcev in poskrbela za prve plesne korake na trgu.

Prav poseben trenutek je bila vrnitev Mance Berlec na domači oder. Kantavtorica, ki s svojim prodornim, a umirjenim glasom pripoveduje močne zgodbe, je ob rahločutni spremljavi kitarista Dejvida Kneževića ustvarila sproščeno in čustveno vzdušje. Za udaren in energičen zaključek pa sta poskrbela brata Tine in Rok Zajc, poznana pod imenom 2Brothers. Glasbeni dvojec, ki se je kalil na ulicah ter javnost opozoril nase v šovu Slovenija ima talent, je z raskavim vokalom, odločno kitaro in strastjo na orglicah postregel z dodelano surovim prepletom rokenrola, blues klasik in avtorskih skladb. Večer kamniških ustvarjalcev je iskrivo povezovala akademska igralka Lana Bučevec, ki je program umetniško dopolnila še z interpretacijo Romance o žabah Svetlane Makarovič.

Glasba kot most med ljudmi

Koncertno dogajanje v središču mesta je znova pokazalo, kako močno lahko glasba povezuje skupnost. Združeni v tradiciji, ustvarjalnosti in veselju do nastopanja, so nastopajoči Glavni trg za nekaj ur spremenili v velik plesni podij in prostor pristnega druženja. Obiskovalci so domov odšli bogatejši za še en lep poletni spomin, festival Poletje v Kamniku pa v prihodnjih dneh obljublja nadaljevanje pestrega dogajanja v starem mestnem jedru.

SLEDITE NAM NA

Zadnje novice