V soboto je potekal že 11. pohod bosonogih na Vovar, ki je tudi letos privabil okoli sto pohodnic in pohodnikov vseh generacij.
Posebno pozornost je ponovno pritegnil najstarejši udeleženec pohoda, Franc Primožič, ki pri častitljivih 102 letih ostaja navdih vsem generacijam in zvest spremljevalec tega tradicionalnega dogodka.
Pred začetkom pohoda je domači župnik Pavle Pibernik pohodnikom podelil blagoslov za srečno in varno pot. Nato so se udeleženci podali na pot proti 940 metrov visokemu Vovarju, ki se dviga nad slikovito vasjo Gozd. Kljub vročemu poletnemu vremenu je bilo vzdušje odlično, organizatorji pa so poskrbeli za dovolj osvežitve in prijetno počutje vseh udeležencev.
Letošnji pohod je imel tudi dobrodelno noto. Občina Kamnik je prispevala spominske majice za udeležence, Jože Sodnik pa hrano in pogostitev. Celoten izkupiček pohoda bo namenjen Prostovoljnemu gasilskemu društvu Gozd za nakup novega kombija za prevoz moštva in mladine. Obstoječe vozilo, ki je v uporabi že dve desetletji, namreč ne ustreza več potrebam društva. Novi kombi bodo predvidoma prevzeli konec avgusta ob praznovanju 90-letnice delovanja PGD Gozd.
Pobudnik pohoda in domačin Pavle Žvelc je med drugim pozdravil številne nove udeležence. Ob tem je poudaril, da je bosonoga hoja posebno doživetje stika z naravo, ki ga velja izkusiti vsakomur. Z nasmehom je dodal, da se je letos prvič celotni poti bos pridružil tudi kamniški župan.
Župan Matej Slapar je v svojem nagovoru izpostavil pomen dogodkov, ki povezujejo ljudi, skrb za zdravje in druženje v naravi. »Takšni dogodki so izjemno pozitivni za naš kraj. Naredimo nekaj zase, za svoje zdravje in za medsebojno povezanost,« je dejal ter spomnil na bogato tradicijo Kneippovih metod v Kamniku.







