Sinoči so se v Domu kulture Kamnik predstavili plesalci folklornih skupin iz modronovičnih občin. V enem večeru so nastopile tako otroške kot tudi odrasle folklorne skupine. Na otroškem srečanju Ringaraja so se predstavili plesalci treh skupin, na odraslem Maroltovem srečanju pa osmih.
»Po dveh letih smo ponovno dočakali trenutek srečanja. Z veseljem pozdravljeni in želim vam, da vam nastopi predstavljajo tudi kulturno doživetje. Posebej je razveseljivo, da ste spet v plesni kondiciji,« je v uvodnem nagovoru plesalcem povedal Tone Ftičar, predsednik kamniške izpostave javnega sklada za kulturne dejavnosti.
S plesom, glasbo in barvitimi oblačili so plesalci obiskovalcem predstavili del ljudskega izročila. V enournem srečanju so nas popeljali na potovanje po slovenskem podeželju in predstavili plese, ki so bili nekoč pomemben del življenja naših prednikov. Nastopili so člani treh različnih skupin Kulturnega društva Svoboda, otroška, mladinska in članska skupina. Člani so predstavili plese vzhodnega Prekmurja, mladinci so na oder priplesali skupaj z balami sena, medtem ko so otroci predstavili rešitev problema skozi ples. Prekmurske plese so zaplesali tudi plesalci iz Folklorne skupine Groblje. Nastopili sta dve otroški skupini Verinih zvezdic iz Osnovne šole Marije Vere Kamnik, ki delujeta pod ŠKUD Verine zvezdice. Otroci so prikazali igrive otroške plese. Njihovi starejši sokrajani iz Folklorne skupine Kamnik so zaplesali ples, posebej za Miha. Plesalke iz Folklorne skupine Češmnike iz Kulturnega društva Domžale so se vrtele skupaj z rokovnjači. Vsako točko so spremljali ljudski godci in ščepec humorja.
Strokovni spremljevalki nastopov sta bili Nina Mažgon Müller in Marija Kapušin. Namen takega spremstva je strokovna presoja plesov, ki je pomembna za nadaljnjo uvrstitev na regijsko in nato še na državno tekmovanje. Na koncu so vodje vseh folklornih skupin v imenu domžalskega in kamniškega Javnega sklada Republike Slovenije dobili priznanja za sodelovanje, saj so pripravili res odličen program.